Untitled - Round 7

Results

No Name                         Total  Result   Name                           Total

 1 JAVIER CASTELLOTE LILLO (5)  [5]      1:0    BORJA VERA CUARTIELLA (21)     [4.5]
 2 ALVARO RIBES PERIS (16)      [5]      1:0    PABLO ANDREU RIAZA (2)         [4]  
 3 CESAR GIMENEZ MENCHON (8)    [4.5]    1:0    LORENA PARRA BORONAT (13)      [4]  
 4 LAURA PELEGRIN ROS (14)      [4]      0:1    DANIEL SANCHEZ (18)            [4]  
 5 ALEJANDRO SANCHEZ GOMEZ (20) [3.5]    1:0    JAVIER NAVARRO GOMEZ (12)      [3.5]
 6 DIEGO ARRIBAS COMES (3)      [3]      1:0    MARCEL ZURITA GARCIA (22)      [3]  
 7 IVAN OCHOA GONZALEZ (23)     [3]      1:0    VICTOR FORTEA MARTINEZ (6)     [3]  
 8 DAVID MARTI HUESCA (9)       [3]      0:1    JOSE POYATOS SANCHEZ (15)      [3]  
 9 JESUS SANCHEZ BERTOLIN (19)  [2]      0:1    JAVIER BLAZQUEZ SANCHEZ (4)    [2]  
10 FRANCESC MARTINEZ JUAN (11)  [2]      1:0    ANDREU GAMEZ VALERO (7)        [2]  
11 LUIS ALISANDRA SENABRE (1)   [1]      1:0    KEVIN HERNANDEZ DEL VALLE (25) [1]  
12 DOMINGO LOZANO MORILLO (24)  [0]      0:1    RUBEN RODRIGUEZ (17)           [1]  
13 HECTOR MARTINEZ (10)         [2]      1:0    BYE                                 

Standings

Place Name                       Feder Club                 Score M-Buch. Buch. Progr.

 1-2  RIBES PERIS, ALVARO        S16   CIM BENIMACLET       6        22.5  30.0   23.0
      CASTELLOTE LILLO, JAVIER   S14   CIM BENIMACLET       6        21.5  30.5   23.0
  3   GIMENEZ MENCHON, CESAR     S14   CIM BENIMACLET       5.5      22.5  30.0   24.5
  4   SANCHEZ, DANIEL            S12   CIM BENIMACLET       5        19.5  27.5   20.0
 5-6  SANCHEZ GOMEZ, ALEJANDRO   S16   MISLATA              4.5      20.5  29.5   20.5
      VERA CUARTIELLA, BORJA     S14   JAQUE MATE           4.5      20.5  28.0   19.0
7-12  PARRA BORONAT, LORENA      S16   OLIVA                4        20.5  29.0   17.0
      OCHOA GONZALEZ, IVAN       S10   CIM BENIMACLET       4        20.0  28.5   17.0
      PELEGRIN ROS, LAURA        S12   ALBORAIA             4        18.5  25.5   18.0
      ARRIBAS COMES, DIEGO       S10   JAQUE MATE           4        17.5  25.0   15.0
      POYATOS SANCHEZ, JOSE      S12   ALAQUAS              4        17.0  22.5   15.0
      ANDREU RIAZA, PABLO        S12   ALBORAIA             4        16.0  23.5   15.0
 13   NAVARRO GOMEZ, JAVIER      S10   JAQUE MATE           3.5      16.5  24.0   15.0
14-19 FORTEA MARTINEZ, VICTOR    S12   JAQUE MATE           3        18.0  25.5   15.0
      MARTI HUESCA, DAVID        S10   BENETUSSER           3        18.0  25.0   12.0
      ZURITA GARCIA, MARCEL      S10   SEDAVI               3        16.5  24.0   12.0
      MARTINEZ, HECTOR           S10   COLEGIO SAN CLEMENTE 3        14.5  19.0    8.0
      BLAZQUEZ SANCHEZ, JAVIER   S12   ALAQUAS              3        14.0  20.5   11.0
      MARTINEZ JUAN, FRANCESC    S10   SEDAVI               3        14.0  19.0    8.0
20-23 SANCHEZ BERTOLIN, JESUS    S10   LŽELIANA             2        17.5  24.5    8.0
      GAMEZ VALERO, ANDREU       S10   VALENCIA             2        16.5  23.0   10.0
      ALISANDRA SENABRE, LUIS    S10   ALAQUAS              2        16.5  23.0    4.0
      RODRIGUEZ, RUBEN           S10   COLEGIO SAN CLEMENTE 2        13.0  17.0    6.0
 24   HERNANDEZ DEL VALLE, KEVIN S10   MASSANASSA           1        17.5  22.5    2.0
 25   LOZANO MORILLO, DOMINGO    S10   MASSANASSA           0        16.5  21.5    0.0

Cross Table

No  Name                       Feder Rtg  1    2    3    4    5    6    7  

1.  ALISANDRA SENABRE, LUIS    S10       12:L 16:L 10:L  4:L   :W 15:L 25:W
2.  ANDREU RIAZA, PABLO        S12       13:L  9:W 15:L 17:W  7:W 23:W 16:L
3.  ARRIBAS COMES, DIEGO       S10       14:L 10:W 19:W 16:L 15:W 13:L 22:W
4.  BLAZQUEZ SANCHEZ, JAVIER   S12       15:L 11:W 18:L  1:W  9:L 22:L 19:W
5.  CASTELLOTE LILLO, JAVIER   S14       16:D 22:W 12:W  6:W  8:D 18:W 21:W
6.  FORTEA MARTINEZ, VICTOR    S12       17:W 15:W 20:L  5:L 13:L 11:W 23:L
7.  GAMEZ VALERO, ANDREU       S10       18:L 17:W 14:L 10:W  2:L 12:L 11:L
8.  GIMENEZ MENCHON, CESAR     S14       19:W 18:W 23:W 20:W  5:D 16:L 13:W
9.  MARTI HUESCA, DAVID        S10       20:L  2:L 11:W 22:W  4:W 14:L 15:L
10. MARTINEZ, HECTOR           S10       21:L  3:L  1:W  7:L 12:L 24:W   :W
11. MARTINEZ JUAN, FRANCESC    S10       22:L  4:L  9:L   :W 19:W  6:L  7:W
12. NAVARRO GOMEZ, JAVIER      S10        1:W 21:D  5:L 23:L 10:W  7:W 20:L
13. PARRA BORONAT, LORENA      S16        2:W 20:L 22:W 18:L  6:W  3:W  8:L
14. PELEGRIN ROS, LAURA        S12        3:W 23:L  7:W 15:W 21:L  9:W 18:L
15. POYATOS SANCHEZ, JOSE      S12        4:W  6:L  2:W 14:L  3:L  1:W  9:W
16. RIBES PERIS, ALVARO        S16        5:D  1:W 21:W  3:W 20:D  8:W  2:W
17. RODRIGUEZ, RUBEN           S10        6:L  7:L   :W  2:L 22:L 19:L 24:W
18. SANCHEZ, DANIEL            S12        7:W  8:L  4:W 13:W 23:W  5:L 14:W
19. SANCHEZ BERTOLIN, JESUS    S10        8:L   :W  3:L 21:L 11:L 17:W  4:L
20. SANCHEZ GOMEZ, ALEJANDRO   S16        9:W 13:W  6:W  8:L 16:D 21:L 12:W
21. VERA CUARTIELLA, BORJA     S14       10:W 12:D 16:L 19:W 14:W 20:W  5:L
22. ZURITA GARCIA, MARCEL      S10       11:W  5:L 13:L  9:L 17:W  4:W  3:L
23. OCHOA GONZALEZ, IVAN       S10         :  14:W  8:L 12:W 18:L  2:L  6:W
24. LOZANO MORILLO, DOMINGO    S10         :    :    :    :    :  10:L 17:L
25. HERNANDEZ DEL VALLE, KEVIN S10         :    :    :    :    :    :W  1:L
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com